Home › W jaki sposób spędzimy ferie w roku 2016

W jaki sposób spędzimy ferie w roku 2016

Sezon wakacyjny zbliża się , wobec czego Polacy coraz poważniej głowią się nad metodą zorganizowania swojego urlopu. Znamy kilka popularnych sposobów wykorzystania przez rodaków wakacji. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) Bałtyk lub góry w kraju
Cały czas najpowszechniejszy kierunek naszych podróży wakacyjnych. Nadmorskie kurorty i górskie miasteczka są wciąż chętnie nawiedzane przez familie z pociechami. W ubiegłym roku miały największe zagęszczenie odwiedzających od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą kolei lub własnego auta
2) Wycieczki katalogowe
Coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wakacje wraz z pośrednikiem. Pośrednik organizuje wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z darmowego jedzenia i picia w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak trzeba dodatkowo się wykosztować. Najczęściej wybieranymi kierunkami docelowymi w tej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja. Poprzez niestabilną atmosferę w krajach afrykańskich zmalała popularność tego kierunku. W tym roku biura podróży przewidują rekordową liczbę chętnych na zagraniczne podróże.
3) Wczasy u familii
Znaczna część z nas ma bliskich w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamplanuje swe wakacje. Chcemy wyrwać się z wielkomiejskiego hałasu i zgiełku wobec czego wyjeżdżamy na tereny niezurbanizowanepo to aby wyluzować się i wyciszyć się na łonie natury.
4) Wakacje Polaka czyli okres remontów
W dalszym ciągu spore grono osób własny urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach polepszenia swoich realiów mieszkaniowych. podczas wakacji zmieniamy kolor ścian, wymieniamy podłogę, czy odrestaurowujemy toaletę Po czasie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na kolejny rok i na następną okazję do wypoczynku..

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej: zielona kawa opinie