Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego czynników technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nieraz wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..