Home › Niedrogie latanie poza czasem letnim

Niedrogie latanie poza czasem letnim

Obecnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli.

Odkąd tanie linie samolotowe zagościły u nas, możemy za bezcen latać w obrębie Europy oraz dalej. Pewnie, że żeby odszukać najlepsze oferty musimy umieć ich szukać, a także decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie. W zależności od kraju, który chcemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii temperatury. Lecz wtenczas, ceny za nocleg czy samolot będą o wiele wyższe, gdyż najwięcej turystów wówczas nadciąga.Idealnym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest znacznie wyższa niż w naszym kraju. Także Barcelona, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga.

Lotniczy bilet w gorącym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie spada w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam udać już za 100 złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zaznamy tam dużo słońca. Poza tym bez skwaru zwiedzanie będzie milsze. Również osoby pragnące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miejska, należy udać się w styczniu, kiedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Wiele osób z naszego kraju, które pragną odwiedzić Kalifornię ochoczo rezerwują ten termin, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów. Jeżeli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zaciekawić.

Bowiem znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacząco zawyża cenę lotów.

Zatem warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zobaczymy..


<< Poprzedni
Następny >>