Home › Kilka słów o wyborze pierwszego mieszkania

Kilka słów o wyborze pierwszego mieszkania

Postanowienie o zakupie nieruchomości, dla wielu osób należy do istotnych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Gdy nie mamy zapewnionego wkładu własnego, przeważnie zaciągamy wieloletni kredyt.

Jak wybrać mieszkanie tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!


Spora część młodych osób planując zakup nowomodnego lokalu kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po kolejne mały rozmiar.

Niestety takie podejście może okazać się błędne. Nabywając kolejne mieszkanie musimy myśleć przyszłościowo.

Mieszkania zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym niewielki rozmiar lokalu może okazać się nie dostateczny. Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się lokata, w rozległy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od okoliczności,mamy możliwość lokum wynająć. Godzi się też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od centrum, te okolice są ciche, a budynki tam powstałe mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Prócz tego opłaca się pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości. Warto zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były odpowiednio naświetlone. Z tego powodu dobrze jest zyskać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Następną istotną zapytaniem jest wybór dogodnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że apartamenty na parterze, wielokrotnie są tańsze oraz posiadają mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w odpowiedni system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na alternatywę kradzieży..
<< Poprzedni
Następny >>