Home › Dieta na rzeźbę

Dieta na rzeźbę

Czy przypominacie sobie Drogie Kobiety jeszcze owe czasy, kiedy to wieczorową porą wybierałyście się pełnymi grupkami na aerobik, który to najczęściej był organizowany w pobliskim ośrodku kultury bądź w pobliskiej szkole? Te czasy już przeminęły i nie powrócą, bo na dzień dzisiejszy zamiast aerobiku kobiety idą na fitness. Jednak chcę zwrócić zdanie młodszemu pokoleniu Pań, iż fitness wywodzi się właśnie od aerobiku, który to w trakcie lat 70-tych minionego wieku rozwinął się sprężyście w USA.

I choć jako pierwszy gimnastykę tę opracował mężczyzna, to w takt muzyki rozpoczęła je realizować kobieta i to ta, którą wszyscy znają, bo mowa tutaj o słynnej aktorce Jane Fonda. To ona jako prekursorka założyła fitness klub, rozpoczęła tworzyć płyty i filmy z ćwiczeniami, które podbiły Amerykę. Już wkrótce zamysł Jane Fonda dostał się na obszary Europy, również do Polski. Na dzień dzisiejszy, kiedy jesteśmy już otwartym społeczeństwem na wszelkie metamorfozy, które nadciągnęły do nas z Zachodu, nie wyznajemy: - Udaję się na aerobik., ale używamy zwrot: - Idę na fitness. Wystarczy przejechać się po wielkiej aglomeracji miejskiej, aby zauważyć, iż liczba klubów fitness stale rośnie, gdyż rodaczki mają ochotę zostać zgrabne i mieć doskonałą sprawność. Nawet w małych mieścinach niejednokrotni odnajdą się tego rodzaju działania dla kobiet.

Obłęd fitness po prostu objął naszą ojczyznę i powinniśmy się z tego radować, bo znaczy to, iż panie czerpią wzór z zachodnich towarzyszek oraz reklamują zdrowy styl życia.

Jeżeli dołożymy do tego ponadto niewątpliwą urodę rodaczek, to naprawdę inne państwa mają nam czego pozazdrościć.

Wówczas drogie Panie nie pozostawajcie w tyle za innymi, troszczcie się o siebie i wasz image tańcząc, wszak muzyka koi obyczaje, a gimnastyka tworzy mistrza..


<< Poprzedni
Następny >>