Home › Ceny mieszkań we Wrocławiu

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Na odległości ostatnich niewielu lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu skrajnie się zmienił.

Około szanowanko 5 lat wstecz byliśmy w stanie nabyć kolejne kawalerki w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, obecnie ceny nowych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład panują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest budowa nowych nieruchomości, jest głównie ogromna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy pragną poprawić poziom własnego funkcjonowania. Największym rozrostem cechuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Skutkiem napływu świeżych mieszkańców miasteczka jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się rozpoczynanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Sporą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże odnajdują się zainteresowani drogich nieruchomości, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych krańców Polski.

W powiązaniu z tym wynajmujący lokali mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich stałych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi orientacyjnie 800 złotych za miesiąc..
Polecamy: Ceny mieszkań we Wrocławiu

<< Poprzedni
Następny >>